REKONSTRUKCE RD_LIBEREC

REKONSTRUOVANÝ RODINNÝ DŮM NALEZNEME V OBCI LIBEREC. OKOLÍ RD vč. JEDNOTLIVÝCH OBJEKTŮ JE VELMI RŮZNORODÉHO CHARAKTERU. OBJEKTY MAJÍ RŮZNÉ VÝŠKY, RŮZNÉ TVARY STŘECH, RŮZNÉ UMÍSTĚNÍ NA PARCELE apod.

ULICE MÁ NEZAMĚNITELNÝ AŽ PŘÍJEMNĚ "DOMÁCKÝ" CHARAKTER, KTERÝ BY SE JEŠTĚ POSÍLIL PŘI ZVELEBENÍ VLASTNÍHO PARTERU. SAMOTNÁ PARCELA JE ROVINATÁ S KRÁTKOU DOCHÁZKOVOU VZDÁLENOSTI OD ZASTÁVKY MHD A NADOHLED OD NEJMENOVANÉHO KOUPALIŠTĚ.

 

HLAVNÍM TÉMA REKONSTRUKCE BYLO ZLEPŠENÍ VYUŽITÍ VNITŘNÍHO PROSTORU RD, ROZŠÍŘENÍ O TERASU A PŘÍSTAVBU DĚTSKÝCH POKOJŮ, VYBUDOVÁNÍ PARKOVACÍHO MÍSTA, VELKÉHO PROSTORU PRO SKLADOVÁNÍ atd.

 

PŮVODNÍ HMOTA OBJEKTU JE PŘETVAROVÁNA tvz. ZEVNITŘ - VEN vč. ZMĚNY TVARU STŘEŠNÍ KONSTRUKCE ZE SEDLOVÉ NA PLOCHOU. OBJEKT MÁ PŮSOBIT KLIDNÝM-DECENTNÍM DOJMEM, KTERÝ OVŠEM NENÍ FÁDNÍ. HMOTA RD SE PRO PROCHÁZEJÍ OSOBU (JAK Z ULICE, TAK OKOLO RD) "VYVÍJÍ" A JE MOŽNÉ OBJEVOVAT RŮZNÉ DETAILY A SAMOTNOU GRADACI TVARŮ RD.

DALŠÍ VÝRAZNOU ZMĚNOU JE ZMĚNA POZICE HLAVNÍHO VSTUPU DO RD A S TÍM NAPOJENÍ NA HLAVNÍ VJEZD NA PARCELU A PARKING.

 

V NÁSLEDUJÍCÍ ETAPĚ PROJEKČNÍ ČINNOSTI (DOKUMENTACE KE STAVEBNÍMU POVOLENÍ) DOPORUČUJI ZVÁŽIT MOŽNOSTI VYUŽITÍ KOMBINACE TECHNOLOGIÍ TEPELNÉHO ČERPADLA/ FOTOVOLTAICKÝCH PANELŮ/ AKUMULAČNÍ NÁDRŽE NA VODU apod. A SAMOZŘEJMĚ S TÍM ZVOLIT VHODNOU DIMENZI CELKOVÉHO ZATEPLENÍ RD.

 

HLAVNÍ HMOTA OBJEKTU JE MATERIÁLOVĚ POJATA STANDARDNÍ FASÁDNÍ/ SOKLOVOU OMÍTKOU VE SHODNÉM (VELMI PODOBNÉM) BAREVNÉM ODSTÍNU ZEMÍTÉ HNĚDOŠEDÉ.

VÝPLNĚ OTVORŮ DOPORUČENY HLINÍKOVÉ/ DŘEVOHLINÍKOVÉ V BAREVNÉM ODSTÍNU RAL 7021 (RAL 7016). TOTO PLATÍ I PRO KLEMPÍŘSKÉ PRVKY apod.

NOSNÁ KONSTRUKCE TERASY (A SCHODIŠTĚ) BUDE Z POZINKOVANÝCH OCELOVÝCH PROFILŮ LAKOVANÝCH DO BAREVNÉHO ODSTÍNU RAL 7021 (RAL 7016) S NÁŠLAPNOU VRSTVOU Z PRKEN DŘEVINY BANGKIRAI. NAVAZUJÍCÍ KONSTRUKCE PŘÍSTAVBY DĚTSKÝCH POKOJŮ JE ŘEŠENA JAKO DŘEVOSTAVBA SYSTÉMOVĚ OPLECHOVANÁ (OPLECHOVÁNÍ LAKOVÁNO DO BAREVNÉHO ODSTÍNU RAL 7021 (RAL 7016)) S PROSKLENÝMI VÝPLNĚMI A TEARSOU Z PRKEN DŘEVINY BANGKIRAI. PODHLED CELÉ PŘÍSTAVBY ŘEŠEN TAKÉ Z PRKEN DŘEVINY BANGKIRAI. ZABRADLÍ TERAS PŘÍSTAVBY ŘEŠENO Z POZINKOVANÝCH OCELOVÝCH PROFILŮ LAKOVANÝCH DO BAREVNÉHO ODSTÍNU RAL 7021 (RAL 7016) HORIZONTÁLNĚ OBLOŽENÝCH HRANOLY DŘEVINY BANGKIRAI (40x70x3000mm).

OBJEKT SKLADŮ JE NAVRŽENÝ JAKO DŘEVOSTAVBA ZE SENDVIČOVÝCH PANELŮ OBLOŽENÝCH TRAPÉZOVÝM POZINKOVANÝM PLECHEM. VSTUPNÍ DVEŘE DOPORUČENY SYSTÉMOVÉ Z POZINKOVANÉHO PLECHU SE SYSTÉMOVÝM ŘEŠENÍM TEPELNĚ-IZOLAČNÍCH VLASTNOSTÍ. PŘILEHLÉ KRYTÉ STANÍ SPOJENÉ S MARKÝZOU HL. VSTUPU DO OBJEKTU JE KONSTRUKČNĚ ŘEŠENO Z OCELOVÝCH POZINKOVANÝCH PROFILŮ S OPLECHOVÁNÍM JAKO STŘEŠ. KRYTINOU Z HLADKÉHO POZINKOVANÉHO PLECHU.

 

HLAVNÍ VSTUP DO OBJEKTU JE PŘÍSTUPNÝ BEZBARIÉROVĚ PŘÍMO Z EXTERIÉRU, AVŠAK JE ZÁROVEŇ PŘÍMO PŘÍSTUPNÝ Z PODESTY SCHODIŠTĚ A JE TEDY JISTÝM MEZIPODLAŽÍM STEJNĚ TAK TOMU JE I U HOBBY/ HOST. POKOJE A PRACOVNY PŘI LOŽNICI RODIČŮ.

PO VYSTOUPÁNÍ NĚKOLIKA SCHODŮ SE DOSTÁVÁME DO OTEVŘENÉHO RELAX PROSTORU 1NP SPOLEČNÉHO PRO OBÝVACÍ POKOJ, JÍDELNU I KUCHYNI. OBÝVACÍ POKOJ A JÍDELNA JSOU SPOJENY ROZMĚRNÝ PROSKLENÝM PORTÁLEM S KRYTOU TERASOU, KTERÁ MŮŽE V BUDOUCNU BÝT OBOHACENA O POSUVNOU, SKLÁDACÍ, PROSKLENOU STĚNU A VÍŘIVKU. NALEZNEME ZDE I DENNÍ WC/ KOUPELNU A SPÍŽ.

VE 2NP JSOU UMÍSTĚNY DĚTSKÉ POKOJE, HLAVNÍ KOUPELNA, LOŽNICE RODIČŮ S VLASTNÍ ŠATNOU A KOUPELNOU/ WC, ZMÍNĚNOU PRACOVNOU A LODŽIJÍ S POSUVNOU, SKLÁDACÍ, PROSKLENOU STĚNOU.

NA MEZIPODEŠTĚ SCHODIŠTĚ NELEZNEME TAKÉ VSTUP DO HOBBY/ HOST. POKOJE.

ZÁZEMÍ OBJEKTU V PODOBĚ TECH. MÍSTNOSTI SE NACHÁZÍ V 1PP SPOLU S MALOU DÍLNOU A SKLADY.

 

 

 

Architektonická studie_2021

Liberec

Autor: Ing. arch. Vít Lopatovský