REKONSTRUKCE HOSPODÁŘSKÉ USEDLOSTI_LEDČICE

HOSPODÁŘSKÁ USEDLOST V OBCI LEDČICE JE UŽ PŘED SAMOTNOU REKONSTRUKCÍ KRÁSNÝM MÍSTEM PRO BYDLENÍ A UŽÍVÁNÍ SI ŽIVOTA.

PRVOTNÍM ZÁMĚREM BYLA REKONSTRUKCE OBJEKTU_2 (OBJ_2), PŮVODNÍ „RD“. PO JEDNÉ VĚTE KOLEGYNĚ, KTERÁ OBJEKT PASPORTIZOVALA - „A NEBYLO BY LEPŠÍ ZBOURAT PŘÍLEPKY A POSTAVIT NOVÝ RD, KTERÝ BUDE LÉPE PROSLUNĚN?“ MI NASADILA ČERVÍKA DO HLAVY.

PŘÍLEPKY SE SKLÁDALY Z KRÁSNÉHO VEJMINKU, JAKÉHOSI PŘÍSTĚŠKU A MALÉ GARÁŽE. VŠE V ŽALOSTNÉM STAVU, KDE REKONSTRUKCE NEDÁVALA ŽÁDNÝ SMYSL.

PŘÍLEPKY SPOLU S PŮVODNÍM „RD“ TVOŘÍ NÁDHERNÉ ÁTRIUM, KTERÉ SE OTEVÍRÁ DO SVAŽITĚJŠÍ ZAHRADY S MNOHA STROMY A LEDÁRNOU (OBJ_3).

TAKŽE NOVÝ RD ODSOUHLASEN (OBJ_1). TEN NESMÍ ZABÍRAT O MOC VÍCE PLOCHY ZAHRADY NEŽ PŘÍLEPKY. MUSÍ ZABRAŇOVAT NECHTĚNÝM POHLEDŮM Z NEDALEKÉHO BYTOVÉHO DOMU A CELKOVĚ MUSÍ SNAD JEŠTĚ LÉPE DOTVÁŘET ATMOSFÉRU USEDLOSTI, JAK ZEVNITŘ, TAK PŘI POHLEDECH Z OKOLÍ, PROTOŽE OKOLÍ JE ZDE VELMI OVLIVNĚNO TVAROVÁNÍM HMOTY USEDLOSTI V NÁVAZNOSTI NA SOUSEDÍCÍ RYBNÍK A V NÁVAZNOSTI NA RŮZNÉ PRŮHLEDY.

NOVÝ RD SE SNAŽÍ DOPLŇOVAT UŽ TAK HEZKÉ MÍSTO O NOVOU VRSTVU, ALE ZÁROVEŇ NENÍ JEHO POSLÁNÍM „KŘIČET, JSEM ZDE NOVÝ“. JE TO O SPLYNUTÍ PRŮBĚHU VĚKŮ.

PŮVODNÍ „RD“ (OBJ_2) SI KLIENTI VYHEZKNOU ČASEM. VŠECHNO POPOŘADĚ.

 

 

 

Architektonická studie_2021

Ledčice

Autor: Ing. arch. Vít Lopatovský