REKONSTRUKCE ČÁSTI INTERIÉRU OBJEKTU ODBAVOVACÍ BUDOVY MHD_LIBEREC

ARCHITEKTONICKÁ STUDIE ŘEŠÍ REKONSTRUKCI ČÁSTI INTERIÉRU VÝPRAVNÍ BUDOVY DOPRAVNÍHO PODNIKU MĚST LIBERCE A JABLONCE NAD NISOU - TERMINÁL FUGNEROVA V LIBERCI.

ARCHITEKTONICKÉ ŘEŠENÍ BUDOVY JAKO CELKU JE DÍLEM Ing. arch. PATRIKA KOTASE, KTERÝ UVEDENOU KONCEPCI NÁVRHU PO OSOBNÍ KONZULTACI SCHVÁLIL.

V NÁVRHU SE KONKRÉTNĚ JEDNÁ O MÍSTNOSTI DISPEČERŮ SE SOUSEDNÍ MÍSTNOSTÍ ŘIDIČŮ A NAVAZUJÍCÍMI LINEÁRNÍMI CHODBAMI 2NP. MÍSTNOSTI DISPEČERŮ JSOU DÁLE NOVĚ PROPOJENY S KUCHYŇKOU (DŘÍVĚ "ELEKTRO ZÁZEMÍ") A STÁVAJÍCÍ ŠATNOU. STAVEBNÍ ZMĚNY JSOU PATRNÉ Z VÝKR. DISPOZICE 2NP, PŘÍČNÝ ŘEZ, KDE JE NEJVÝRAZNĚJŠÍ ZMĚNOU ZVÝŠENÍ UROVNĚ PODLAHOVÉ KCE. ŠATNY A PŘILEHLÉ CHODBY.

DALŠÍMI HLAVNÍMI BODY ÚPRAV INTERIÉRU JSOU SAMOZŘEJMĚ UPRAVA ERGONOMIE PRACOVIŠTĚ, PŘIZPŮSOBENÍ ŘEŠENÉHO PROSTORU V RÁMCI MOŽNOSTÍ STÁVAJÍCÍHO OBJEKTU TECHNOLOGIÍM 21. STOLETÍ S PŘÍPRAVOU NA BUDOUCÍ ADAPTACE, ZLEPŠENÍ STAVU TEPELNÉ POHODY V INT., ZMĚNY VIZUÁLNÍ STRÁNKY INTERIÉRU atp.

CELKOVÝ KONCEPT BYL PROBÍRÁN NA OSOBNÍCH SCHŮZKÁCH A ZAHRNUJE TEDY MNOHÉ DETAILY JAKO např. VÝŠKOVĚ NASTAVITELNÝCH PRACOVNÍCH STULŮ DISPEČERA, UMÍSTĚNÍ TISKÁRNY V MÍSTNOSTECH DISPEČERŮ vč. SEZENÍ TRAŤOVÉHO DISPEČERA, VÝDEJNÍ OKÉNKO NA CHODBĚ vč. UMÍSTĚNÍ SMĚNÁRNY, UMÍSTĚNÍ INFO TABLETU A INFORMAČNÍCH MONITORŮ V MÍSTNOSTI ŘIDIČŮ, PODROBNÉ VYBAVENÍ KUCHYŇKY DISPEČERŮ, AKUSTICKÝ PODHLED atp.

 

 

Architektonická studie_2019/ 2020

Liberec

Autor: Ing. arch. Vít Lopatovský

Spolupráce: RIP stavební projekty