REKONSTRUKCE ČÁSTI INTERIÉRU BYTOVÉHO DOMU_PRAHA

Jeden z bytových domu (BD) v Praze Na Poříčí by měl v budoucnu projít rozsáhlou rekonstrukcí. Součástí dokumentace je i realizační projekt částí interiéru.

BD je rozdělen na tři objekty z nichž dva jsou obytné a byty zde budou sloužit z velké části k pronájmu.


První z objektů je většinově zachován a druhý je naopak většinově nově dostavěn. Podle toho se i liší přístup k návrhu interiéru, kde jsem konkrétně spolupracoval na realizační dokumentaci pro interiéry koupelen a samostatných WC.


„Světle kávová“ koupelna je jedna z koupelen pro první objekt. Volili jsme zde decentní odstíny barev spolu s jednotnou barevností sanitárních předmětů v kombinaci se skleněnou zástěnou sprchového koutu a nerezovými vodovodními bateriemi, protože hlavní myšlenkou bylo „napojení se“ na odkaz objektu a jeho rozsáhlé historie.

„Světle šedá“ koupelna je jedna z koupelen druhého objektu. Zde je přístup odlišný, protože se jedná z velké části o dostavovaný objekt (prakticky novostavbu).

Cílem bylo, aby koupelna působila „hravě/ čerstvě“, a tak jsme volili velkoformátovou hladkou keramickou dlažbu i obklad v odstínu světle šedé spolu s dělící příčkou a posuvnými dveřmi v kombinaci s maloformátovým keramickým obkladem světle modrého odstínu, který má navíc výrazně zvlněný povrch.


Barevně – materiálový vzhled koupelen je v objektech jednotný. Koupelny se liší velikostí a vlastním vybavením. Samostatná WC mají shodný barevně – materiálový koncept s koupelnami.

Realizační projekt interiéru_2018

Praha

Ing. arch. Ivana Lašan_Atelier HORE, Ing. arch. Vít Lopatovský