NOVOSTAVBA RODINNÉHO DOMU_ČESKÝ DUB

PARCELA PRO RODINNÝ DŮM ("RD") NALEZNEME NA OKRAJI OBCE ČESKÝ DUB POBLÍŽ KOUPALIŠTĚ "MOKREJ ŽALUD". DOJEZDOVÝ ČAS AUTOMOBILEM JE ASI 20min. DO MĚSTA LIBERCE. V DOSAHU JE I ZASTÁVKA ČSAD, KDE JE DOJEZDOVÝ ČAS ASI 45min.

SVAŽITÝ CHARAKTER, PŘILEHLÉ ZEMĚDĚLSKÉ PLOCHY A OKOLNÍ VOLNÝ LESNÍ POROST PROPŮJČUJÍ PARCELE AŽ ROMANTICKOU ATMOSFÉRU PODTRŽENOU DROBNÝM MEANDREM POTOKU TEKOUCÍM NA JEJÍM ÚPATÍ.

 

NÁVRH RD VYCHÁZÍ, JAK Z POPSANÉ ATMOSFÉRY - SNAHY DŮM V LOKALITĚ ORGANICKY ZAČLENIT, ALE I Z ODKAZU VENKOVSKÝCH DOMŮ.

RD BUDE SLOUŽIT PRO MLADOU ČTYŘČLENNOU RODINU S POTENCIÁLEM I PRO ŠEST ČLENŮ. =)

 

KONSTRUKCE RD BUDE KLASICKÁ ZDĚNÁ S PROVĚTRÁVANOU FASÁDOU ZAKLOPENOU PRKENNÝM OBKLADEM Z OPALOVANÉHO DŘEVA A TESAŘSKOU KCÍ. SEDLOVÉ STŘECHY. STŘECHA OBYTNÉ ČÁSTI RD BUDE OPATŘENA PLECHOVOU FALCOVANOU KRYTINOU V ODSTÍNU RAL 7016 SHODNĚ S VÝPLNĚMI OTVORŮ - OKNA, DVEŘE. STŘECHA GARÁŽE BUDE ZELENÁ EXTENZIVNÍ OSAZENÁ LIŠEJNÍKY/ ROZCHODNÍKY.

SKLAD UMÍSTĚNÝ POD HMOTOU GARÁŽE SPLÝVÁ SE SVAHEM STEJNĚ JAKO TERASA 1PP A BUDE PROTO OBLOŽEN KAMENNÝM OBKLADEM.

RD JE V 1NP ROZŠÍŘEN O MENŠÍ TERASU/ PAVLAČ, ABY BYLY UMOCNĚNY A PODPOŘENY VÝHLEDY DO KRAJINY. KONSTRUKCE TERASY JE OCELOVÁ (LAKOVÁNÍ V ODSTÍNU RAL 7016) S PRKENÝM ZÁKLOPEM/ PODBITÍM.

PŘI PŘÍCHODU K RD JE UMÍSTĚNO KRYTÉ STÁNÍ PRO DVA AUTOMOBILY SLOUŽÍCÍ ZÁROVEŇ JAKO ZASTŘEŠENÍ HLAVNÍHO VSTUPU. KONSTRUKCE JE SHODNÁ S KCÍ. PAVLAČE.

ZPEVNĚNÉ POJÍŽDĚNÉ PLOCHY BY MĚLY BÝT IDEÁLNĚ TVOŘENY ŽULOVÝMI KOSTKAMI 150x150mm.

 

DISPOZICE DOMU JE TROJLODNÍ, KDE SEVERNÍ LOĎ SLOUŽÍ JAKO OBSLUŽNÁ, STŘEDNÍ LOĎ JE KOMUNIKAČNÍ A JIŽNÍ LOĎ JE POBYTOVÁ. TERASY JSOU PROPOJENY VNĚJŠÍM SCHODIŠTĚM PRO SNADNÝ PŘÍSTUP K LETNÍ KUCHYNI S POSEZENÍM KRYTOU HMOUTOU GARÁŽE A TAKÉ K BAZÉNU.

 

RD BY MĚL BÝT STAVĚN V PASIVNÍM STANDARDU, KE KTERÉMU PŘISPÍVAJÍ PROSKLENÉ PLOCHY STÍNĚNÉ OKENICEMI/ EXT. ŽALUZIEMI SE SKRYTÝM KASTLÍKEM.

 

 

 

Architektonická studie_2021

Český Dub

Autor: Ing. arch. Vít Lopatovský