GLAMOUR KAVÁRNA S ASIJSKÝMI DESERTY_PRAHA

Společně s kolegyní Bárou Sacher jsme vytvořili pro Hezkey interiér návrh kavárny s asijskými deserty.

Klientka je mladá podnikatelka, která si přála vytvořit kavárnu s neotřelým designem pro neotřelou nabídku asijských specialit vč. tapioca zákusků.


Dvoupodlažní prostor budoucí kavárny v Revoluční ulici v Praze se tedy měl stát provozem, který obslouží klienty od snídaně, přes odpolední snack, po večeři včetně příjemného posezení při sklence vína.


Vstupní podlaží tak slouží převážně pro posezení při kafíčku a dortu nebo při odpoledním snacku a také jako lákadlo pro kolemjdoucí. V zázemí se nachází kuchyně se sklady a výtah propojující obě podlaží.

Podzemní podlaží nabízí posezení restauračního charakteru odděleného od rušné ulice. Zde si klienti mohou vychutnat oběd, večeři nebo sklenku vína. Prostor je možné využít např. i pro firemní akce atp. V tomto podlaží jsou také umístěny toalety pro klienty a zázemí zaměstnanců.


Nosnou inspirací návrhu interiéru se staly tapioca perly (základní surovina pro zmíněné asijské zákusky) společně s realizacemi designérky Kelly Wearstler. Zjednodušeně je možné stylizaci podoby nazvat „glamour stylem“. Ten není v naší krajině nijak zvlášť rozšířen, ale ideálně vystihuje záměr a přístup klientky k jejímu podnikání.


Tapioca perly se přeneseně odrážejí na výběru svítidel, ve volbě oblých tvarů vybavení interiéru a celkové snaze vytvořit hravý, nadýchaný a svěží interiér.

Rovnováhu k oblým tvarům tvoří geometrická tapeta, horizontální pódium, které je ústředním prvkem vstupního podlaží, ostrohranné stolky, „mramorový“ barový pult atp.

Byla použita široká paleta materiálů právě typická pro glamour styl – keramické desky se vzorem mramoru, mosaz, dřevo, sametový potah křesel a lavic ...

Mnohé bavení bylo řešeno „na míru“ jako např. zmíněný barový pult, horizontální pódium aj.


Prostory dříve sloužily jako provoz rychlého občerstvení s nabídkou grilovaných a fritovaných jídel. V interiéru tak zbyla obrovská digestoř s ještě větším odsávacím potrubím, které protkávalo prostor jako červená nit příběhu. Naštěstí potrubí nijak zvlášť nezničilo původní kvality interiéru, a tak ho stačilo pouze deinstalovat a zaměnit za subtilnější, citlivě umístěné, které je nezbytné pro navrhovaný provoz.

Prostor už dříve prošel rekonstrukcí a stávající pronajímatelé měli podmínku, že se nesmí zasahovat např. do podlahových konstrukcí atp. Po delších vyjednáváních jsme došli alespoň k některým kompromisům, jako třeba možnost deinstalovat původní zábradlí a schodiště aj.


Vzhledem k rozsahu stavebních změn v interiéru a změně typu provozu bylo třeba pomoci klientce s dokumentací pro příslušné úřady (stavební dokumentace a řízení s úřady bylo řešeno subdodavatelsky).

My jsme dohlíželi nad celou realizací.

ARCHITEKTONICKÁ STUDIE

Architektonická studie_2018, zadávací dokumentace interiéru_2018, projektová dokumentace_2018, realizace_2018-2019

Praha

autor: Vít Lopatovský, Barbora Sacher

projektová dokumentace: Mepro s.r.o.