ÚPRAVA BYTU_POKRAČOVÁNÍ IV.

ÚPRAVA BYTU_POKRAČOVÁNÍ IV.

Jak jsme dosáhli vzdušné ložnice v současnosti a snad i do budoucna?

Poměrně jednoduše a „na první dobrou“. Vtip … =)

 

V současnosti má ložnice mít postel pro dva a velký úložný prostor. V budoucnu by měla mít větší úložný prostor nebo větší úložný prostor + fungovat jako pracovna.

První úvaha se týkala úložného prostoru. Bude levnější vestavná skříň na míru nebo koupená typová skříň-skříně? V našem případě určitě vestavná skříň, pže jsme chtěli vyplnit niku 2,3x0,35x2,6m.

Navrhl jsem jednoduchou policovou skříň, kterou manželka odsouhlasila.

Nechali jsme desky nařezat a ohranit u truhláře (podobně je to možné udělat u obchodních řetězců se stavebninami). Nakoupil jsem kotvicí prvky a „L“ konzole a myslel si, že budu mít tak za dvě hodiny hotovo. A ono by i bylo, kdyby…

Po rozměření skříně jsem začal s vrtáním, kde jsem plynule přešel spíše k demoličním pracím. To, že je vila cca. 100 let stará, jsme věděli, ale že je někde omítka o mocnosti 15mm a někde 40mm, už ne vč. toho, že některé cihly jsou jako beton, některé jako perník a místo některých je pouze malta. 

Jinými slovy nastala změna romantického plánu. Dokoupil jsme ještě desky OSB (rovnou nařezané v obchodě) a následně nakotvil 100mm vruty do stěny. Tak to už drželo. Do OSBčka se pak pohodlně kotvily jednotlivé „L“ konzole a police.

V závěru prací, kdy dochází čas a hlavně energie, je to vždy ideální, když se něco „zadaří“. Ale což, povedlo se. Policová skříň je funkční. =)

 

Aby se zakrylo mé netruhlářské umění, bylo od počátku v plánu, že skříň nebude mít dvířka, ale závěsy od podlahy ke stropu. Vybrali jsme si fajn látku od kolegyně, která je v LBC prodává, a pak přizvali odbornici na šití závěsů/ záclon, výrobu římských rolet, dekorací vč. výběru potřebných kolejnic atp.

Druhou úvahou byla postel. Typová? Na míru s úložným prostorem? Na míru bez úložného prostoru?

Vyhrála postel na míru bez úložného prostoru. Nyní ho nepotřebujeme, a až bude potřeba, budeme vědět lépe, jak má být prostor velký, členěný apod.

 

Sehnali jsme si prakticky nepoužívané dobře vypadající palety, které manželka následně rozměřila, nařezala a obrousila. Voila a postel je na světě.

 

Ještě zbývala nějaká ta dekorace. Ručně dělaný lapač snů a fotky jsou pro nás ideál.  

 

V budoucnu možná zaměníme postel za vestavnou postel s úložným prostorem a v rohu dle vývoje situace možná přibude můj pracovní stůl a několik poliček.

Na závěr. Skříň by šla udělat lepé, odborněji a krásněji. Stejně tak sama postel. Ale jsme v pronajatém bytě, kde jsme se rozhodli vytvořit pro nás příjemnou atmosféru, kde vše působí jako celek vyrovnaně, uceleně a na 1. až 1,5. pohled v detailu dobře. Na 2. pohled už jsou samozřejmě vidět nedostatky … =D

comments powered by Disqus