ÚPRAVA BYTU_POKRAČOVÁNÍ I. + II.

ÚPRAVA BYTU_POKRAČOVÁNÍ I. + II.

Nedávno jsme se stěhovali do nového pronájmu, do většího bytu. Protože přitom vzniklo pár sranda situací, řekl jsem si, že udělám takovou mini-sérii zkušeností ze stěhování a dolaďování detailů.

Série bude navazovat v posloupnosti až na dnešní první příspěvek. =) Dneska prostě pro parádu.

Manželky maminka ze záliby ráda „louhuje“ nábytek a obzvláště takový, ke kterému má nějakou osobní vazbu. Bráchu má dobrého truhláře, tak co může chybět k fajnovému výsledku?!

My jsme sháněli jídelní stůl pro 4 osoby. Uvažovali jsme o starším kousku nábytku, pže máme rádi soudobý design prolnutý prvky, co už něco „zažily a viděly“.
A tak jsme od tchýničky dostali „jídelák“ primárně pro 4 osoby a po rozloženi pro 6 osob, který prostě do prostoru sedl, jak pr*** na hrnec.
„Teda, to muselo dát příšernou práci. Přitom taková blbost, co?“

Druhé pokračování minisérie našeho stěhování. Minule jsem začal od detailu jídelního stolu a teď už ve slíbené posloupnosti. =)

Vše začalo celkem standardním rozhodnutím. Byt 1+1 (i když úžasný a na perfektním místě) se stával malým tím spíš, když jedna místnost slouží jako obývací pokoj, jídelna, ložnice, pracovna a fitness.
Zformulovali jsme si naši představu – byt 3+1 ve vile/ bytovém domě s terasou/ balkónem s přístupem alespoň na malou zahradu. Ideálně v Liberci, v oblasti Ruprechtic nebo jí podobné. Teda ještě tam byl zahrnutý výhled na Ještěd/ směr Bedřichov. Dobrý, ne?

Začali jsme se standardním hledáním na různých realitních webech apod. s cenou nájmu do 10,000,-. Protože jsme si dali dost času, tak nám tolik nevadilo, že nabídek bylo pomálu, což bylo vzhledem k náročnosti naší představy čekatelné.
No, po nějaké době to začalo být na hraně, a tak jsem se pobavil s mojí dobrou známou a kolegyní realitní makléřkou, která nám poradila pár typů – FB skupiny, umístění poptávky na nástěnkách lokálních nákupních center apod.
Rady zafungovaly, ale stále to nebylo úplně ono. Tak jsme začali uvažovat i o hypotéce. Pro tu jsme se nakonec nerozhodli, pže máme hodně plánů, ale ty v tuto chvíli určitě hypotéku nezahrnují, přestože na ni byla ideální doba.

KONEC FAJN, VŠECHNO FAJN.

Dá se říct, že jako architekt s přehledem o trhu vím, že naše představa o nájmu byla sci-fi … Ale taky jsem věděl, že je v nabídce mnoho nemovitostí, které to splní a budou příjemné na bydlení, ale budou spíše „podpultové“. A taky jo. Jednoho dne jsme od naší dobré známé dostali nabídku na prohlídku bytu.
Splnilo se vše včetně milých pronajímatelů. Až na jediný detail. Nevidíme přímo na hory. Vadí to? Nevadí. Koukáme do krásné zahrady a klidné vilové čtvrti. Když se vracíme domů, tak tam špička na horizontu je. =D

PS: Tahle story trvala něco přes rok.

comments powered by Disqus