REKONSTRUKCE ČÁSTI OBJEKTU ADMINISTRATIVNÍ BUDOVY V LIBERCI

REKONSTRUKCE ČÁSTI OBJEKTU ADMINISTRATIVNÍ BUDOVY V LIBERCI

Majitel nemalé administrativní budovy v Liberci a zakladatel vlastní firmy v jedné osobě mě požádal, jestli bych mu pomohl s rekonstrukcí a úpravou části interiéru objektu pro stávající záměry firmy.


Původní zadání znělo něco ve smyslu rozdělení jedné velké místnosti na tři menší a „refreshování“ přilehlé rozsáhlé chodby a obohacení jí o nějaké ty další funkce.

Jak to tak bývá z původního zadání vznikla úprava poloviny vstupního podlaží v první etapě a úprava druhé poloviny podlaží v druhé etapě. Něco málo se bude upravovat i v druhém podlaží.

Vzhledem k tomu, že úpravy interiéru se zlehka projeví i na obvodovém plášti, a protože plášť potřebuje na mnoha místech opravit, navrhl jsem, jestli neuděláme i studii obvodového pláště. Návrh byl přijat.

Tohle architekta potěší. =)


Ale o kabátu budovy někdy příště.


Koncept interiéru vychází z vlastního zaměření firmy na průmyslovou automatizaci, firemního design manuálu (oranžová, šedá atp.) a hlavně požadavku majitele, aby prostředí působilo příjemným lidským dojmem, jak pro zaměstnance, tak pro klienty.


Skoro od počátku projekt řešíme společně s kolegou projektantem a několika dalšími odborníky-profesisty, protože je tu mnoho spojitostí ohledně požární bezpečnosti, větrání a chlazení prostoru, inženýringu atp.

Z mého pohledu ideální stav spolupráce.


Pro úplnost jsem přiložil i foto současného stavu interiéru. Prostě 1986 ...

Architektonická studie_2019, projektová dokumentace_2019

Liberec

autor: Vít Lopatovský

projektová dokumentace: RIP stavební projekty

comments powered by Disqus