NOVOSTAVBA RODINNÉHO DOMU V MLADÉ BOLESLAVI_2

NOVOSTAVBA RODINNÉHO DOMU V MLADÉ BOLESLAVI_2

Jedna malá aktualita s velkým „M“ z kontrolního dne rodinného domu v Mladé Boleslavi.


To, že jsme od poslední aktuality dokončili vnitřní rozvody kanalizace, vody, elektřiny atd., nahodili omítky, postavili východní a jižní část oplocení, není až tak nic zvláštního, i když jsme za to s klienty rádi, protože výsledek je fajnový.


Co tedy dělá velké „M“ malé aktuality? Jsou to skryté soklové lišty.


Lišty se staly od počátku doslova ikonou stavby. Každý z řemeslníků na ně koukal, jako kdyby spadly zrovna z vesmíru v době, kdy se běžně používají skryté zárubně apod.

Vybrali jsme produkt od firmy Dorsis – profil Linus 15. Firma poradí s instalací lišt, ale sama je neinstaluje. Tedy tak tomu bylo asi před 1,5 lety, dnes už prý lišty i instaluje.

Po mnoha argumentech řemeslníků typu - to je složitý, to jsme nedělali – neumíme, to by měl dělat támhleten – ne my apod. přišla parta na omítky. Firmu jsme také zaúkolovali instalací lišt a po vyslechnutí asi nejmenšího množství zmíněných argumentů jsou dnes lišty na svých místech, čistě „skryté“.


Z této zkušenosti vyplývá, že lišty by měl ideálně instalovat „omítkář“ (nebo přímo technik firmy Dorsis během etapy omítek), protože si nejlépe připraví podklad pro lišty vzhledem k nerovnostem stěn a tím i k tloušťce omítky.

Architektonická studie_2015, projektová dokumentace_2016, realizace_2016 - doposud

Mladá Boleslav

autor: Vít Lopatovský_CzechArch

projektová dokumentace: IM Projekt

comments powered by Disqus